Dlaczego mężczyzna zaczyna nienawidzić swoją żonę?

nienawiść do żony

Dlaczego mężczyzna zaczyna nienawidzić swoją żonę?

Trudno sobie wyobrazić stojąc przed ołtarzem – patrząc, jak Twoja piękna panna młoda idzie nawą, że pewnego dnia zamiast królowej na jej miejscu pojawi się wiedźma. Co może się zdarzyć, że Twoja królowa zmieni się w wiedźmę? Co może sprawić, że ​​powiesz „Nienawidzę mojej żony?”.

Uraza i nienawiść do żony nie zdarzają się z dnia na dzień. To stopniowy proces obejmujący miesiące a nawet lata.

Jeśli jesteś „znienawidzonym” małżonkiem, co możesz zauważyć, aby poinformować Cię, że coś jest nie tak? Cóż, możesz zauważyć, że Twój małżonek jest mniej rozmowny, mniej zabawny, mniej czuły itp. Z czymś po prostu nie będzie tak dobrze jak kiedyś. Te niespokojne uczucia mogą być subtelnymi oznakami urazy przenikającej przez tkankę Twojego małżeństwa.

Istnieje wiele powodów, przez które może się to zdarzyć. W tym artykule wymienię kilka typowych zachowania, które mogą powodować nienawiść do żony i kiełkować ją w związku.

Wkładasz więcej niż Twoja żona

Może okazać się, że ​​Twoja żona jest leniwa – że nie rusza palcem, by pomóc w gospodarstwie domowym lub przy dwójce małych dzieci. Bez względu na to, ile razy prosisz ją o pomoc, odmawia, mówiąc: „Jestem zajęta, a poza tym nie jest tak źle!”. Wtedy zaczynasz nienawidzić swojej żony, a uraza, którą czujesz staje się tak głęboka, że ​​zaczynasz coraz bardziej myśleć o rozwodzie.

W związkach ważna jest równowaga. Oboje partnerzy muszą ze sobą porozmawiać o tym jak zarządzać domem, rachunkami, dziećmi itp. Najlepiej zrobić to przed ślubem, aby nie było żadnych niespodzianek. Cała odpowiedzialność nie może spaść na jednego partnera. Porozmawiaj z żoną. Wskaż problem. Mogą istnieć inne powody jej „lenistwa” – na przykład początki depresji.

Jesteś traktowany jak dziecko

Wiele kobiet mówi: „Poważnie, to tak jakbym miała troje dzieci!”. Trzecią osobą, do której się odnoszą, jest ich mąż. Wyobraź sobie, że jesteś uważany za trzecie dziecko. Nie trudno wtedy zacząć nienawidzić swojej partnerki. Przeczytaj również artykuł, w którym pisaliśmy o zaletach oraz wadach wspólnego mieszkania przed ślubem.

Twoja żona przekracza ustalone wydatki

Innym krytycznym problemem, który powoduje, że mąż nienawidzi swojej żony jest to, że próbuje zaoszczędzić pieniądze, a jego żona wydaje je w zastraszającym tempie. Wiele związków rozpadło się z powodu pieniędzy. Wyobraź sobie, że oszczędzasz pieniądze aby wynająć malarza do poprawy wyglądu mieszkania lub kupić nowy komputer i dowiadujesz się, że pieniądze zostały już wydane. Który mąż nie czułby urazy? Kwestie finansowe i zarządzanie nimi są niezbędnym tematem do dyskusji.

Seks! Jaki seks?

Podczas pierwszej randki kobiety potrafią zacząć być seksowne i zakochane. Spełniają potrzeby swojego mężczyzny i zachowują się tak, jakby im się to podobało. Niestety ale gdzieś po drodze – po dwójce dzieci, pełnym obciążeniu pracą i pilatesie – nie ma już energii na seks.

Brak seksu powoduje, że mąż zaczyna nienawidzić swoją żonę. Ma to miejsce szczególnie w przypadku mężczyzn o dużym apetycie seksualnym. W końcu byli przyzwyczajeni do regularnego seksu, a teraz czują, że muszą o to błagać – i nawet tego nie dostają.

Seks jest częścią tego, co tworzy intymność w małżeństwie. Jeśli cała energia zostanie wydana gdzie indziej, pozostawi otwarte drzwi na romans. Dla mężczyzn seks jest sposobem na emocjonalną więź ze swoimi partnerami. To ich sposób na tworzenie miłosnej więzi. Jeśli jego żona odmawia mu seksu, czuje się odrzucony – jakby nie był wystarczająco mężczyzną.

Jeśli już wiesz, że Twój związek nie ma przyszłości, nie oszukuj siebie oraz swojej partnerki. Daj sobie oraz jej możliwość poznania innej osobie. Załóż konto w portalu randkowym bądź społecznościowym i poznawaj nagie nastolatki bez trudu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.