10 kreatywnych pomysłów na randkę do wypróbowania w domu

randka-w-domu-min

10 kreatywnych pomysłów na randkę do wypróbowania w domu

W dzisiejszych czasach wszyscy przeżywamy ciężkie chwile z globalną pandemią na całym świecie, zmuszającą ludzi do pozostania w domach. Szczególnie odczuwają to pary na różne sposoby. Po pierwsze, nie ma zbyt wiele czasu by oddalić się od siebie, ale pojawia się też inny narastający problem: randka.

Wieczory randkowe są wyjątkowe, ponieważ są okazją do okazania wdzięczności i oderwania się od codziennych rzeczy. To coś więcej niż zamawianie jedzenia na wynos lub pójście do fajnego miejsca i zjedzenie kolacji.

Oprócz ograniczeń związanych z dziećmi, napiętym harmonogramem i pandemią, prawdopodobnie wyczerpałeś każdy pomysł, jaki możesz wymyślić. Taka ciągła rutyna może doprowadzić do oddalania się od siebie, a z biegiem czasu nawet nienawiści pomiędzy dwojgiem osób. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

W związku z tym chciałam przedstawić Ci kilka pomysłów na randki, których mogłeś nie wypróbować. Są idealne do wypróbowania w domu, dzięki czemu są optymalne podczas pandemii, ale nie tylko. Poza tym mogą one zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i zachęcają do większej zaradności w tym co masz.

Pomysł 1: Noc filmowa z niespodzianką

Debata na temat tego, co obejrzeć jest obecnie szczególnie trudna jednak istnieją sposoby, aby uczynić to bardziej ekscytującym. Niektóre pomysły sprawiają, że filmy są bardziej tematyczne, na przykład oglądanie wielu świątecznych filmów w okresie Bożego Narodzenia lub horrorów w okolicach Halloween.

Inne pomysły to zamykanie oczu i wybranie tego, na czym wyląduje Twój palec. Możecie również rzucić monetą, aby zdecydować co obejrzeć. Możecie również spróbować oglądać bardziej pikantne filmy z gołymi nastolatkami, aby nieco podkręcić atmosferę w Waszej sypialni.

Pomysł 2: Noc gotowania

Niezależnie od tego czy jedno, czy oboje macie jakieś umiejętności kulinarne, istnieje wiele rodzajów potraw, które możecie przyrządzić we dwoje. Możesz pozostać przy robieniu ulubionych potraw, a może wspólnie zająć się większym przepisem.

Istnieje mnóstwo przepisów online do wypróbowania, ale możesz również sam zajrzeć do posiadanej w domu książki kucharskiej.

Pomysł 3: Nauka czegoś nowego

Wychodząc z poprzedniego pomysłu, może któreś z Was nie jest dobry w gotowaniu. Daje to możliwość jednemu z Was nauczania drugiego. Nie dotyczy to tylko gotowania.

Pomysł 4: Noc gier

Gry planszowe to kolejny dobry pomysł na randkę w domu, który można wypróbować. Jest też dość niedrogi. Jedną z dobrych gier do grania razem jako para są Kruki Odyna. Gra zainspirowana mitologią nordycką jest łatwodostępna i niedroga w zakupie.

Pomysł 5: Piknik w salonie

Pikniki są zazwyczaj zaplanowane tak, aby odbywały się na świeżym powietrzu. Jednak jest coś fajnego w organizacji ich również w pomieszczeniach. Pomijając pandemię, piknik w pomieszczeniu jest fascynujący, ponieważ eliminuje elementy zaangażowane. Nie wspominając już o tym, że nie musisz unikać błędów, gdy jesteś w domu.

Pomysł 6: Masaże

To kolejne tanie i intymne doświadczenie, ponieważ wystarczy ręcznik i trochę olejku. Wykonywanie masażu przez drugą połówkę jest o wiele mniej niezręczne, ponieważ nie płacisz obcej osobie za masowanie ciała.

Sprawdź również: Czy wspólne zamieszkanie ze sobą przed ślubem jest dobrym pomysłem?

Pomysł 7: Maraton gier wideo

Obecnie istnieje mnóstwo gier wideo, które umożliwiają kooperację dwóch osób. Niektóre gry sprawią, że będziecie rywalizować ze sobą lub będziecie pracować jako zespół. Niemniej jednak gry wideo to świetny sposób na nawiązanie więzi z innymi. Na pewno będzie gra, z której Ty i Twój partner będziecie się cieszyć.

Pomysł 8: Gotowanie dla partnera

Zapracowanej parze czasem miło jest wrócić do domu – albo zakończyć sesję pracy – i zobaczyć, że kolacja jest już gotowa.

Pomysł 9: Zajęcia jogi lub fitnessu

Wiele osób podczas kwarantanny prawdopodobnie przybrało na wadze i jest to jeden ze sposobów na powrót do ćwiczeń. W związku z trwającą pandemią nastąpił ogromny nacisk na treningi „na żywo”, ale na YouTube można również znaleźć wiele schematów treningowych.

Proponuję najpierw wypróbować regularną rutynę treningową i być może rozgałęzić się na inne formy fitness (np. jogę). Niemniej jednak posiadanie maty do treningu będzie korzystne również dla Ciebie.

Pomysł 10: Lekcje muzyki

Podczas gdy ten pomysł zazwyczaj polega na tym, że ktoś instruuje Was oboje, nie ma nic złego w tym, że jedno z Was uczy drugiego. Jeśli ćwiczyłeś na instrumencie, lub nawet śpiewałeś – zapewnienie kilku lekcji swojej drugiej połówce to fajny sposób na nawiązanie więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.